Оваа страница има ограничена поддршка за вашиот прелистувач. Препорачуваме да се префрлите на Edge, Chrome, Safari или Firefox.

Дијамантски приврзок

€669,00

Specify your ring size in "Add order notes" at checkout.

Цврсто злато 14К
тежина на злато: 1,84 гр
Бел дијамант: 0,13 CTW H/VS

Во MAJONI DIAMONDS, секој производ доаѓа со официјален документ за накитот и дијамантот, овој сертификат дава општ опис на накитот, дијамантите што ги содржи и скапоцените материјали од кои е направен.

Во MAJONI DIAMONDS, ние се гордееме со чистотата и автентичноста на нашите парчиња накит. Секој дијамант во нашата колекција е 100% природен, што гарантира дека ќе добиете не само парче исклучителна убавина, туку и парче со неспоредлив интегритет. Нашата посветеност на природните дијаманти значи дека секој камен е внимателно одбран поради неговиот уникатен сјај, шарм и безвременска елеганција, директно од прегратките на Земјата.


Дали имате прашања?

Ние сме тука да помогнеме. Контактирајте не!

Бесплатно враќање 14 дена

Бесплатна испорака на сите нарачки

Дијамантски приврзок

€669,00 EUR
Како да го зачувате сјајот на вашиот накит

Чистење на вашиот накит

  • Сапун и вода: Најбезбедниот метод за чистење на златен накит е со користење раствор од топла вода и благ, течен детергент. Потопете го накитот околу 15 минути, а потоа нежно исчеткајте го со четка со меки влакна.
  • Исплакнете и исушете: По чистењето, исплакнете го накитот во топла вода и исушете го темелно со мека крпа.

Безбедно чување

  • Одделни прегради: чувајте го вашиот златен накит и скапоцени камења во кутија за накит со прегради или поединечни меки торбички. Ова спречува гребнатини и ги штити скапоцените камења.

Носење и нега

  • Last On, First Off: Ставете го вашиот накит последен кога се облекувате и извадете го прв кога се соблекувате. Ова ја намалува изложеноста на парфеми, лосиони и други хемикалии.
  • Избегнувајте груби активности: отстранете го вашиот накит за време на активности кои можат да предизвикаат оштетување или изложување на хемикалии, како што се чистење, пливање или вежбање.

Избегнување на хемиско оштетување

  • Изложеност на хемикалии: Внимавајте на изложеноста на хемикалии во средствата за чистење домаќинства, хлорот во базените и личните производи како лак за коса и парфемите, кои можат да го оштетат и златото и скапоцените камења.
Испорака и враќање

Меѓународен превоз

Целиот наш накит се доставува низ целиот свет целосно осигуран и бесплатно. Во моментов првенствено испраќаме со DHL Express.

Враќањата се прифаќаат бесплатно во рок од 14 дена од датумот кога ќе ги примите вашите производи. На сиот наш накит се прикачени безбедносни ознаки, и ако се отстранати или се оштетени, вашето право на враќање е поништено.

За повеќе информации посетете Испорака, Квалитет и Враќање

Следење на нарачката

Броевите за следење автоматски се испраќаат штом вашата нарачка е спакувана. Ве молиме проверете ја вашата електронска пошта, доколку не добиете ниту една во рок од 72 часа по поставувањето на вашата нарачка, ве молиме контактирајте не нас.

Стапи во контакт

Ако имате какви било прашања во врска со вашата нарачка, ве молиме контактирајте не .

Извори и материјали

Етички извори

Во Majoni Diamonds, ние сме посветени на одговорни и етички практики за набавка на дијамантите и златото. Ние веруваме во важноста да се осигураме дека секое парче накит што го нудиме е направено со грижа кон животната средина и луѓето кои ги ископуваат и изработуваат нашите скапоцени камења и метали.

Ние соработуваме со добавувачи кои се придржуваат до строгите закони за работни односи и еколошки стандарди, осигурувајќи дека секој скапоцен камен и метал не е само убав, туку и етички добиен.

Материјали со врвен квалитет

Нашиот накит е изработен од најфините материјали, со 14k и 18k злато во комбинација со избор на скапоцени камења.

Секое парче е внимателно избрано поради неговиот квалитет, чистота и брилијантност за да се осигураме дека нашите клиенти го добиваат само најдоброто.

Издржливоста и интегритетот на нашиот накит се наш приоритет, осигурувајќи дека секое парче не само што ги задоволува, туку и ги надминува индустриските стандарди.

Нашата посветеност на квалитетни материјали гарантира дека нашиот накит не е само додаток, туку трајно богатство што може да се пренесува низ генерации.

Занаетчиство и наследство

Majoni Diamonds се гордее со исклучителната изработка зад секое парче накит. Нашите занаетчии ги комбинираат традиционалните техники со модерните иновации за да создадат уникатни, безвременски дизајни. Со прецизно внимание на деталите, секое парче отелотворува приказна за вештина, посветеност и страст. Го славиме богатото наследство на изработка на накит, црпејќи инспирација од различни култури и епохи за да понудиме парчиња кои се класични и современи. Нашата посветеност на неспоредливата изработка гарантира дека секое парче што го нудиме е ремек-дело, вистински симбол на елеганција и софистицираност.