Оваа страница има ограничена поддршка за вашиот прелистувач. Препорачуваме да се префрлите на Edge, Chrome, Safari или Firefox.

Испорака, квалитет и враќање

Испорака:

Со гордост нудиме испорака низ целиот свет. Без разлика дали се наоѓате во Соединетите Американски Држави, Европа, Азија или кој било друг дел од светот, можеме да ги доставиме нашите производи до вашиот праг.

 

Времето за испорака на нашиот исклучителен накит е прикажано на секоја страница на производот, обезбедувајќи целосна транспарентност. Вообичаено, нашиот меѓународен превоз може да потрае од 1 до 2 недели. Бидете сигурни, вашата нарачка ќе биде доставена навремено.

 

 

ГАРАНЦИЈА:

 

Во Majoni Diamonds, ние сме посветени на испорака на накит со највисок квалитет. Ги преземаме сите мерки за да обезбедиме вашиот накит да пристигне во беспрекорна состојба. Меѓутоа, во ретки случаи кога ќе добиете парче со дефект, ние сме тука да го направиме како што треба.


Нашата посветеност на квалитетот се протега на бесплатна 2-годишна ограничена гаранција за сите набавки на фин накит. Оваа гаранција ги покрива сите проблеми кои произлегуваат од производствени дефекти, вклучително и лабави дијаманти или огради, исчезнати камења од паве, скршени спојки и оштетени меки синџири.

Ве молиме имајте предвид дека нашата гаранција не го покрива нормалното абење и кинење, како што се гребнатини, вдлабнатини, истегнати или свиткани синџири или испукани камења. Дополнително, не се однесува на промена на големината, изгубени централни камења или украдени парчиња.

Ако наидете на какви било проблеми со вашето парче Majoni Diamond, ве молиме контактирајте со нас за упатства како да продолжите со поправката. За купувања во продавницата, контактирајте не на majonidiamonds@gmail.com, а нашиот тим за консиерж на клиенти ќе ви помогне да го започнете процесот на поправка или промена на големината.

(Ве молиме имајте предвид дека сите измени направени на нашите парчиња од надворешни извори ќе ја поништат оваа гаранција.)

 

ВРАЌАЊЕ:

 

Вашето задоволство е наш врвен приоритет во Majoni Diamonds. Ние нудиме враќање без проблеми во рок од 14 дена од датумот на добивање на вашиот предмет(и). За да обезбедиме непречен процес на враќање, целиот наш накит доаѓа со прикачени безбедносни ознаки. Ве молиме воздржете се од отстранување или манипулација со овие ознаки, бидејќи со тоа ќе го поништите вашето право да го вратите предметот.

Ако сакате да започнете враќање, ве молиме контактирајте со нас за дополнителни инструкции. Ние сме тука да ви помогнеме во текот на целиот процес.

Во Majoni Diamonds, ние се стремиме да ви го обезбедиме најдобриот накит и исклучителната услуга за клиентите. Ако имате какви било прашања или грижи во врска со нашата политика за гаранција или враќање, не двоумете се да го контактирате нашиот тим за грижа за корисници на majonidiamonds@gmail.com.